-->
18.04.2024

Υποκλίθηκε… στο θηρίο ο Ολυμπιακός

Σε ένα γήπεδο που καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να σταθεί όρθια ο Ολυμπιακός γνώρισε την πρώτη του εκτός έδρας ήττα στο Τσάμπιονς Λιγκ. Απέναντι στο θηρίο της Μπάγερν, οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν 4-0. Πλέον στρέφουν το βλέμμα στην τελευταία αγωνιστική στο ματς με την Άρσεναλ για να πάρουν έστω έναν βαθμό και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Εκεί είναι ήδη από σήμερα οι Βαυαροί που ήθελαν έστω και έναν βαθμό για να τσεκάρουν το εισιτήριο.

Οι Πειραιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, ενώ μέχρι το 20ο λεπτό είχαν δεχθεί άλλα δύο τέρματα (16’ λεβαντόφσκι, 20’ Μίλερ). Αν και από το 53ο λεπτό αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω λόγω της αποβολής του Μπαντστούμπερ, δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στην κατηφορική «Αλιάνζ Αρίνα» παρά τις αλλαγές (Φορτούνη, Ερνάνι) που έκανε ο Σίλβα για να τονώσει επιθετικά την ομάδα του. Αντ’ αυτού οι Βαυαροί σκόραραν το τέταρτό τους τέρμα με τον Κομάν στο 69’.