Δύο περίπου εβδομάδες αφότου έχασε τον σύζυγό της, η γυναίκα του αδικοχαμένου Κωνσταντίνου Πανανά, του συγκυβερνήτη του μοιραίου ελικοπτέρου Agusta Bell του Πολεμικού Ναυτικού, που κατέπεσε στην νήσο Κίναρο, έφερε στη ζωή το δεύτερο παιδί της.
Η Μαριάννα Πανανά πήγε το πρωί στο μαιευτήριο μαζί με τον μεγάλο της γιο και την οικογένειά της και λίγες ώρες αργότερα γέννησε ένα υγιέστατο αγοράκι, βάρους 3.280 κιλών, το οποίο και το όνομα του μπαμπά του.
Ανακοινώνοντας τη γέννηση του παιδιού, ο θεράπων ιατρός και μέλος του Δ.Σ. της Κλινικής ΡΕΑ, κ. Κακαλέτρης Δημήτριος δήλωσε: «έχοντας βιώσει μια εθνική τραγωδία μόλις προ ολίγων ημερών δεν χρειάζονται πολλά λόγια. Η Κλινική μας έχει την κοινωνική και ηθική υποχρέωση να στηρίξει την οικογένεια του Κωνσταντίνου Πανανά όχι μόνο κατά τη διάρκεια της παραμονής της στην Κλινική ΡΕΑ, αλλά και εφ’ όρου ζωής. Ήταν μια απόφαση που λάβαμε χωρίς δεύτερη σκέψη».