Συμφωνα με πληροφορίες του lykavitos.gr ο γενικός γραμματέας της νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ Ιάσονας Σχινάς – Παπαδόπουλος, έφτασε στο γήπεδο του τάε κβον ντο, στις 6 παρά 20, με Μερσεντές, προκαλώντας πολλά σχόλια από στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ.
Ο νεαρός ράπερ, του οποίου το όνομα ενεπλάκη σε…διορισμούς ημετέρων, έφτασε από πολύ νωρίς στο γήπεδο του τάε κβον ντο, προκειμένου να παρακολουθήσει τον πρωθυπουργό, Αλέξη Τσίπρα, στην επετειακή του ομιλία για τον “1 χρόνο ΣΥΡΙΖΑ”.