Η σορός του Παντελή Παντελίδη παρέμεινε στο σπίτι του στη Νέα Ιωνία. Έφτασε μέσα σε λευκό φέρετρο και ο συγκεντρωμένος κόσμος που βρισκόταν εκεί ξέσπασε σε δυνατά χειροκροτήματα, φωνάζοντας «Παντελή μας, θα ζήσεις για πάντα».
Από την ώρα που έγινε γνωστή η είδηση του θανάτου του λαϊκού τραγουδιστή, ο κόσμος έσπευσε να εκδηλώσει τη συμπαράστασή του στην οικογένεια, αλλά και να εκφράσει τη λύπη του, τόσο μέσα από τα social media όσο και στο σημείο του δυστυχήματος με αφιερώσεις, λουλούδια και εικονίσματα.