Τον Κώστα Καραμανλή “δείχνει” με ανάρτηση του στο twitter, ο Περιφερειάρχης, ευχαριστώντας τους πολίτες της Μακεδονίας εν γένει αλλά και στην Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης παρά τις αντιξοότητες, όπως αναφέρει.
Και ποιες είναι οι αντιξοότητες; Μα φυσικά η παρέμβαση Καραμανλή υπέρ του Βαγγέλη Μεϊμαράκη αλλά και το γεγονός πως ο πρώην Πρωθυπουργός επέλεξε να ψηφίσει στη Θεσσαλονίκη και όχι στη Ραφήνα ή στην Αθήνα.
Όλα αυτά όπως φαίνεται ο κ. Τζιτζικώστας τα συμπεριλαμβάνει στις αντιξοότητες που αντιμετώπισε, αλλά και ως το λόγο που ήρθε τρίτος στην κούρσα διαδοχής της ΝΔ.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συμπολίτες μου για την πρωτιά στη Μακεδονία,για την πρωτιά στην Α' κ Β'Θεσσαλονίκης παρά τις γνωστές αντιξοότητες
— Apostolos Tzitzikostas (@tzitzikostas) December 22, 2015
Νωρίτερα σήμερα, και ο Κυριάκος Μητσοτάκης έβαλε εναντίον του πρώην Πρωθυπουργού, αναφορικά με τη στήριξη που προσέφερε στον Βαγγέλη Μεϊμαράκη.