Ο Νότης Μηταράκης ορίστηκε ως εκπρόσωπος του Απόστολου Τζιτζικώστα στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή της ΝΔ.
Ο στενός υποστηρικτής του κ. Τζιτζικώστα, επιλέχθηκε ύστερα από την αποχώρηση της Αννας Μισελ Ασημακοπούλου από την ΚΕΦΕ.
Μετά τη θύελλα που είχε ξεσηκώσει το δημοσίευμα του 15minutes.gr , το οποίο είχε αποκαλύψει πως ο Περιφερειάρχης εκπροσωπούταν στην ΚΕΦΕ από δυο στενούς συνεργάτες της Ντόρας Μπακογιάννη, ο Απόστολος Τζιτζικώστας, επέλεξε για την τελική ευθεία των εκλογών να έχει έναν από τους στενότερους συνεργάτες του, ως εκπρόσωπο στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή.