Συνάντηση με τους βασικούς του υποστηρικτές αλλά και αυτούς που υπέγραψαν για την υποψηφιότητα του έκανε ο Άδωνις Γεωργιάδης στα μέσα της εβδομάδας.
Μεταξύ άλλων έδωσαν το παρών στο ραντεβού στο μεζεδοπωλείο ” Ρακή μεζέ ” στο Μοσχάτο ο Τάσος Κορίλλης, ο Γιώργος Λουλουδάκης, ο Σωκράτης Αλεξιάδης, ο Ανδρέας Μαζαράκης, η Τάνια Ιακωβίδου, ο Γρηγόρης Λέων, ο Φώτης Σιάννης, η Βάσω Μήττα, η Μαρία Γιαλαμά, ο Χρήστος Κουρέτας, η Ειρήνη Κουρτίδου, ο Γιάννης Καλιμμάνης, ο Θόδωρος Κουμπούρης, ο Γιάννης Πατσόγιαννης, ο Άρης Ματιάτος, η Σοφία Λουκέρη, ο Δημήτρης Κούκης κ.α.
Ο Άδωνις Γεωργιάδης αφού τους ευχαρίστησε όλους τους είπε πως “η ημέρα της κατάθεσης των υπογραφών ήταν η πιο δύσκολη μέρα που έχει περάσει στη ζωή του αφού μέχρι τις 15.00 είχε 45 υπογραφές και μέσα σε τρεις ώρες δηλαδή έως τις 18.00 έπρεπε να βρει άλλες 5 όπως και έγινε τελικά “.
Μάλιστα τούς ξεκαθάρισε πως ” δεν θα τους ξεχάσει ποτέ…” , αναφερόμενος στους παραβρισκόμενους ενώ σε πολιτικό επίπεδο ο αντιπρόεδρος της ΝΔ είπε πως “το προσφυγικό είναι πιο δύσκολο ακόμα και από το οικονομικό… “.