Συνεχίζεται ο υπόγειος πόλεμος μεταξύ των υποψηφίων στη ΝΔ.
Χθες το απόγευμα κυκλοφόρησαν φήμες πως θα αποχωρήσει κάποιος εκ των υποψηφίων. Πρώτος αντέδρασε ο Άδωνις Γεωργιάδης. «Την μία με ψεύτικες δημοσκοπήσεις, την άλλη με προβοκάτσιες περί αποχωρήσεως…εντάξει παιδιά φοβάστε το καταλάβαμε…καλά κάνετε..στις 20!» απάντησε μέσω Twitter.
Με χιλιάδες τηλεφωνήματα σε στελέχη απάντησε και ο Ευάγγελος Μεϊμαράκης. Συνεργάτες του επικοινωνούσαν με ψηφοφόρος του κόμματος σε όλη τη χώρα δίνοντάς τους ραντεβού για τις 20 Δεκεμβρίου.