Στο Καραμανδάνειο Νοσοκομείο Πάιδων στην Πάτρα με κακώσεις ύστερα από πτώση σε Παιδική Χαρά στην Αρχαία Ολυμπία νοσηλεύεται 5χρονο κοριτσάκι από την Ηλεία.
Η μικρή συμμετείχε σε παιδικό πάρτυ που γινόταν κοντά στην Παιδική Χαρά της Αρχ. Ολυμπίας, ωστόσο κάποια στιγμή σκόνταψε και έπεσε πάνω σε μικρό τοιχίο στον περίγυρο της Παιδικής Χαράς στο οποίο προεξείχε ένα σίδερο, με αποτέλεσμα να χτυπήσει στο πρόσωπο δίπλα στο μάτι της.
Μεταφέρθηκε αμέσως στο Νοσοκομείο Πύργου και από εκεί στο Καραμανδάνειο όπου διαπιστώθηκε η κρανιοεγκεφαλική κάκωση ενώ ερωτηματικά προκύπτουν για το αν η Παιδική Χαρά λειτουργούσε νόμιμα με τις ανάλογες προδιαγραφές από πλευράς Δήμου, προς τον οποίο θα κινηθεί σύμφωνα με πληροφορίες νομικά η οικογένεια του παιδιού.