Το χρυσό μετάλλιο κέρδισε η Αννα Κορακάκη στο πιστόλι γυναικών 25μ. στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στην Πολωνία.
Η Ολυμπιονίκης στο άθλημα της σκοποβολής αγωνίστηκε χθες Κυριακή αλλά και το πρωί της Δευτέρας όταν κατάφερε να συγκεντρώσει συνολικά 27 βαθμούς και να ανέβει για ακόμα μια φορά στο υψηλότερο βάθρο. Στη δεύτερη θέση ήρθε η Αντοανέτα Κοσταντίνοβα από τη Βουλγαρία με 26 βαθμούς ενώ στην τρίτη η Γερμανίδα Ντορίν Βενεκάμπ με 18.