Στη Μητρόπολη για να προσκυνήσει την ιερή εικόνα της Παναγίας βρέθηκε εχθές ο Άδωνις Γεωργιάδης. Σε ανάρτηση που έκανε στον λογαριασμό του στο Twitter, ο υπουργός Ανάπτυξης έγραψε τα εξής:
«Σήμερα έχω ξεπεράσει τον εαυτό μου, έκανα 12 διαφορετικές ομιλίες/συγκεντρώσεις στον Βόρειο Τομέα των Αθηνών (πριν λίγο τελείωσα την τελευταία), αλλά ευτυχώς μπόρεσα να βρω τον χρόνο να επισκεφθώ την Μητρόπολη και να προσκυνήσω την Ιερά Εικόνα της Παναγίας «Άξιον Εστί» από το Άγιον Όρος και να πάρω Δύναμη και Ευλογία! Θα είναι στην Μητρόπολη έως τις 15 Μαΐου. Ευχαριστώ για την συνοδεία και τις θερμές του Ευχές τον πρωτοπρεσβύτερο πατέρα Θωμά Συνοδινό».
Σήμερα έχω ξεπεράσει τον εαυτό μου, έκανα 12 διαφορετικές ομιλίες/συγκεντρώσεις στον Βόρειο Τομέα των Αθηνών (πριν λίγο τελείωσα την τελευταία), αλλά ευτυχώς μπόρεσα να βρω τον χρόνο να επισκεφθώ την Μητρόπολη και να προσκυνήσω την Ιερά Εικόνα της Παναγίας «Άξιον Εστί» από το… pic.twitter.com/J4mVEULrEr
— Άδωνις Γεωργιάδης (@AdonisGeorgiadi) May 3, 2023
Δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη του Άδωνι Γεωργιάδη στον ναό:
![axion_ad_1](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-05-04/axion_ad_1.jpg)
![axion_ad_2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-05-04/axion_ad_2.jpg)
![axion_ad_3](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-05-04/axion_ad_3.jpg)
Η απάντηση του Άδωνι Γεωργιάδη σε υποψήφια βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ
«Τι κάνουν οι άνθρωποι για τους σταυρούς. Χριστέμποροι. Τηλεπωλητές θρησκείας», έγραψε η Άννα Ελεφάντη, σε ανάρτησή της.
Τι κάνουν οι άνθρωποι για τους σταυρούς.
Χριστέμποροι.
Τηλεπωλητές θρησκείας.#εκλογες2023 pic.twitter.com/lPNKC94CvW— Άννα Ελεφάντη (@Anna_Elefanti) May 3, 2023
Ντροπή να μιλάτε έτσι για τον Αρχηγό σας 17 μέρες προ των Εκλογών…https://t.co/dP8GBlTUBI
— Άδωνις Γεωργιάδης (@AdonisGeorgiadi) May 4, 2023