Σε κλίμα βαθιάς συγκίνησης, η οικογένεια, οι σύντροφοι, οι φίλοι και απλός κόσμος από ολόκληρη την Ελλάδα, λένε σήμερα το τελευταίο αντίο στην πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ και του Κινήματος Αλλαγής, Φώφη Γεννηματά.
Η σορός της Φώφης Γεννηματά έφτασε στη Μητρόπολη Αθηνών, λίγο μετά τις 08:00 το πρωί. Οδηγήθηκε, με τη συνοδεία της προσωπικής της γραμματέα και του αστυνομικού που είχε δίπλα της τα τελευταία χρόνια στο παρεκκλήσι της Μητρόπολης όπου από τις 10:00 τέθηκε σε λαϊκό προσκύνημα.
Με δάκρυα στα μάτια και ένα λουλούδι το «τελευταίο αντίο» από τον κόσμο – Στις 14:00 η εξόδιος ακολουθία – Σκεπασμένο με τρεις σημαίες το φέρετρο
https://youtu.be/zdMCL6cNrsk
https://youtu.be/XRiBpbC2ZEs
https://youtu.be/0hG20INKb9o