Όπως έγκαιρα σας είχα αποκαλύψει, ο φυλακισμένος Ηλίας Κασιδιάρης δεν πρόκειται να υποστηρίξει κανένα από τα μικρά κόμματα της ακροδεξιάς.
Ούτε καν το «ΕΑΝ» του Αναστάσιου Κανελλόπουλου, ο οποίος για πέντε ημέρες είχε χριστεί και αρχηγός του κόμματος «ΕΛΛΗΝΕΣ» για να αποχωρήσει στη συνέχεια και να ενεργοποιήσει το δικό του κόμμα.
Ο Κασιδιάρης στις πρώτες κάλπες δίνει γραμμή για τιμωρητική ψήφο.
Αυτό που λέει είναι: «Καταψηφίστε τον Μητσοτάκη».
Ακριβώς γι΄ αυτό τον λόγο ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΜέΡΑ25 απέφυγαν να… εκτεθούν και σε αντίθεση με το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ δεν έκαναν καμία παρέμβαση στον Άρειο Πάγο για τον αποκλεισμό του νεοναζιστικού μορφώματος.
Άλλωστε ο Κασιδιάρης ήταν το κάτω μέρος της πλατείας στην αλήστου μνήμης εποχή όταν Τσίπρας και Βαρουφάκης έσχιζαν τα μνημόνια.