Στον τελικό της Eurovision 2021 χόρεψε ξανά το «My Number One» η Έλενα Παπαρίζου.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Helena Paparizou (@helenapaparizouofficial)
Δεκαέξι χρόνια μετά την πρώτη -και μοναδική- νίκη της Ελλάδας στο θεσμό, η Έλενα Παπαρίζου εμφανίστηκε μαζί με άλλους πέντε νικητές της Eurovision σε ένα μοναδικό «Rock The Roof» interval act.
Η Έλενα σαν να μην πέρασε μία μέρα και ερμήνευσε το «My Number One» με τους χορευτές της σε μια ταράτσα του Ρότερνταμ.
Οι έξι επίτιμοι καλεσμένοι του μεγάλου τελικού ήταν οι: Lenny Kuhr (Ολλανδία 1969), Teach-In (Ολλανδία 1975), Sandra Kim (Βέλγιο 1986), Έλενα Παπαρίζου (Ελλάδα 2005), Lordi (Φινλανδία 2006) και Måns Zelmerlöw (Σουηδία 2015). Μπορεί ο περσινός διαγωνισμός να ακυρώθηκε για πρώτη φορά στα χρονικά, ωστόσο φαίνεται πως φέτος οι διοργανωτές ετοιμάζουν πολλές εκπλήξεις για τη βραδιά του τελικού.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Helena Paparizou (@helenapaparizouofficial)