-->
03.12.2022

Για την πρώτη νίκη στο Κόσοβο η εθνική ομάδα

 

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των 10 ομίλων της Ευρωπαϊκής Ζώνης:

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Σερβία       10
Πορτογαλία   10
Λουξεμβούργο  6
Ιρλανδία      1
Αζερμπαϊτζάν  1

2ος Όμιλος
Ισπανία-Γεωργία                 05/09
Κόσοβο-ΕΛΛΑΔΑ                   05/09
Ρεπό: Σουηδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Σουηδία       9 -3αγ.
Ισπανία       7
Κόσοβο        3 -3αγ.
ΕΛΛΑΔΑ        2 -2αγ.
Γεωργία       1

3ος Όμιλος
Βουλγαρία-Λιθουανία             05/09
Ελβετία-Ιταλία                  05/09
Ρεπό: Β. Ιρλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Ιταλία       10
Ελβετία       6 -2αγ.
Β. Ιρλανδία   4 -3αγ.
Βουλγαρία     2
Λιθουανία     0 -3αγ.

4ος Όμιλος
Φινλανδία-Καζακστάν             1-0
Ουκρανία-Γαλλία                 1-1
Ρεπό: Βοσνία/Ερζεγοβίνη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες)
Γαλλία        9
Φινλανδία     5 -3αγ.
Ουκρανία      5
Βοσνία        2 -3αγ.
Καζακστάν     2 -4αγ.

5ος Όμιλος
Λευκορωσία-Ουαλία               05/09
Βέλγιο-Τσεχία                   05/09
Ρεπό: Εσθονία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Βέλγιο       10
Τσεχία        7
Ουαλία        3 -2αγ.
Λευκορωσία    3 -3αγ.
Εσθονία       0 -3αγ.

6ος Όμιλος
Νησιά Φαρόε-Δανία               0-1
Ισραήλ-Αυστρία                  5-2
Σκωτία-Μολδαβία                 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες)
Δανία        15
Ισραήλ       10
Σκωτία        8
Αυστρία       7
Ν. Φαρόε      1
Μολδαβία      1

7ος Όμιλος
Λετονία-Νορβηγία                0-2
Ολλανδία-Μαυροβούνιο            4-0
Γιβραλτάρ-Τουρκία               0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες)
Τουρκία      11
Νορβηγία     10
Ολλανδία     10
Μαυροβούνιο   7
Λετονία       4
Γιβραλτάρ     0

8ος Όμιλος
Κύπρος-Ρωσία                    0-2
Σλοβενία-Μάλτα                  1-0
Σλοβακία-Κροατία                0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες)
Ρωσία        10
Κροατία      10
Σλοβενία      7
Σλοβακία      6
Μάλτα         4
Κύπρος        4

9ος Όμιλος
Αλβανία-Ουγγαρία                05/09
Αγγλία-Ανδόρα                   05/09
Σαν Μαρίνο-Πολωνία              05/09

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Αγγλία       12
Πολωνία       7
Ουγγαρία      7
Αλβανία       6
Ανδόρα        3
Σαν Μαρίνο    0

10ος Όμιλος
Ισλανδία-Β. Μακεδονία           05/09
Ρουμανία-Λιχτενστάιν            05/09
Γερμανία-Αρμενία                05/09

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)
Αρμενία      10
Γερμανία      9
Β. Μακεδονία  7
Ρουμανία      6
Ισλανδία      3
Λιχτενστάιν   0





Διαβάστε επίσης