Πολλοί δικαιούχοι του Market Pass δεν έχουν δει ακόμη χρήματα στους λογαριασμούς τους ή στην άυλη χρεωστική κάρτα Viva που έχουν δηλώσει για το επίδομα της ακρίβειας και αναρωτιούνται γιατί δεν μπήκαν τα λεφτά.
Άγνωστο που οφείλεται αυτή η καθυστέρηση, ενώ η πληρωμή του market pass έχει ξεκινήσει από το μεσημέρι της Παρασκευής. Όπως επισημαίνουν στελέχη του ΥΠΟΙΚ η καταβολή του επιδόματος γίνεται σταδιακά και θα έχει ολοκληρωθεί μέχρι τη Δευτέρα (2/10).