Το bib με το όνομά του από τον τελικό του μήκους στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού υπέγραψε ο δύο φορές χρυσός Ολυμπιονίκης Μίλτος Τεντόγλου, που θα το παραδώσει στο Ολυμπιακό Μουσείο της Λωζάνης.
Ο αθλητής ανταποκρίθηκε στο αίτημα της ΔΟΕ να παραδώσει ένα αντικείμενο από τον τελικό της Τετάρτης (7.8.2024) προκειμένου να αποτελέσει μόνιμο έκθεμα στο Ολυμπιακό Μουσείο.
Τελικώς ο Μίλτος Τεντόγλου αποφάσισε να παραδώσει το bib υπογράφοντας με το όνομά του και σημειώνοντας το 8.48, την επίδοση που του χάρισε το χρυσό μετάλλιο για δεύτερη συνεχή Ολυμπιάδα.
![tentoglou_bib](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-08-10/tentoglou_bib.jpg)