Πυρκαγιά ξέσπασε νωρίς το πρωί της Τετάρτης 20/3 σε διαμέρισμα επί της οδού Αλέξανδρου Παναγούλη, στο δήμο Νέας Ιωνίας. Στο σημείο επιχειρούν ισχυρές πυροσβεστικές δυνάμεις με 12 πυροσβέστες, 4 οχήματα και ειδικό γερανοφόρο όχημα. Σύμφωνα με πληροφορίες απεγκλωβίστηκαν δύο γυναίκες.
Άμεσα τέθηκε υπό έλεγχο η #πυρκαγιά επί της Αλεξάνδρου Παναγούλη, στη Νέα Ιωνία Αττικής, ενώ δύο γυναίκες #απεγκλωβίστηκαν από το κλιμακοστάσιο και παραδόθηκαν στο ΕΚΑΒ.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) March 20, 2024