Ο Μανιάτης Ολυμπιονίκης συνεχάρη την Σπαρτιάτισσα τενίστρια
Η Ελληνίδα τενίστρια έδωσε μια τρομερή μάχη κόντρα στην Μπιάνκα Αντρεέσκου κι εξασφάλισε για πρώτη φορά στην καριέρα της το εισιτήριο για τους «8» του Grand Slam της Νέας Υόρκης.
Η Σάκκαρη εξασφάλισε ένα σημαντικό ποσό ως prize money και παράλληλα γνώρισε την αποθέωση από τους διοργανωτές, οι οποίοι την παρουσίασαν σαν Ελληνίδα πολεμίστρια σε φωτογραφία που δημοσίευσαν. Επίσης, η Μαρία δέχθηκε τα συγχαρητήρια κι από έναν άνθρωπο που γνωρίζει καλά τι σημαίνει νίκη κι επιτυχίες στο υψηλότερο επίπεδο.
Ο λόγος για τον Λευτέρη Πετρούνια, ο οποίος με ανάρτηση του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram τη συνεχάρη για τη σπουδαία επιτυχία της. «Χίλια Μπράβο ρε Μαρία» έγραψε στο Insta Story ο «άρχοντας των κρίκων», ο οποίος κατέκτησε το δεύτερο συνεχόμενο Ολυμπιακό μετάλλιο στο Τόκυο.