Τα συλλυπητήριά του για τον θάνατο της Φώφης Γεννηματά εξέφρασε ο υποψήφιος για την προεδρία του Κινήματος Αλλαγής και πρώην εκπρόσωπος Τύπου του κόμματος, Παύλος Χρηστίδης.
Ο κ. Χριστίδης σε ανάρτησή του στο Twitter σημείωσε: «Υπάρχουν κάποιες στιγμές που τα λόγια δεν έχουν νόημα. Ήσουν το φωτεινό χαμόγελο που ακούμπησε την ψυχή μας, ο οδηγός μας στα δύσκολα, ο φάρος μας στα σκοτάδια , ο Άνθρωπός μας. Σ ευχαριστώ για όλα όσα περάσαμε, για τα γέλια και τα ταξίδια μας. Ένα κομμάτι της καρδιάς μου φεύγει σήμερα».
Υπάρχουν κάποιες στιγμές που τα λόγια δεν έχουν νόημα. Ήσουν το φωτεινό χαμόγελο που ακούμπησε την ψυχή μας, ο οδηγός μας στα δύσκολα, ο φάρος μας στα σκοτάδια , ο Άνθρωπός μας.
— Παύλος Χρηστίδης (@christidisp) October 25, 2021
Σ ευχαριστώ για όλα όσα περάσαμε, για τα γέλια και τα ταξίδια μας.
Ένα κομμάτι της καρδιάς μου φεύγει σημερα.— Παύλος Χρηστίδης (@christidisp) October 25, 2021