Η Ευγενία Λουπάκη, δημοσιογράφος στην Αυγή στο “Κόκκινο” και σύζυγος του αρθρογράφου της Αυγής και συμβούλου του Τσίπρα, Θανάση Καρτερού, έχει προκαλέσει πολλές φορές με τις αναρτήσεις της, εναντίον της Νέας Δημοκρατίας και του Κυριάκου Μητσοτάκη. Αυτή τη φορά όμως, τα έβαλε με τους σεισμόπληκτους του Αρκαλοχωρίου!
Με τουίτ της, ούτε λίγο ούτε πολύ τους βρίζει και τους λέει “καλά να πάθετε που είστε ακόμη στα κοντέινερ, αφού… ψηφίσατε Μητσοτάκη”.
Μιλάμε ότι στον ΣΥΡΙΖΑ ήταν τόση μεγάλη η σφαλιάρα που δεν έχουν καταλάβει τίποτα! Συνεχίζουν στο ίδιο μοτίβο και ο κατήφορος, μάλλον, δεν έχει τελειωμό!
Δείτε την ανάρτησή της:
Τί να ζητούν? Αφού την ψήφισαν με χέρια και με πόδια Ας κάτσουν άλλη μια τετραετία ξεσπιτωμένοι δεν πειράζει pic.twitter.com/aGb4DIi1XX
— Ευγενία Λουπάκη (@elupaki) May 22, 2023
Οι αντιδράσεις πολλές:
Ντροπή, Ευγενία.
— Corina Vasilopoulou (@CorinaVasilopou) May 23, 2023
Ντροπή είναι να λες «ψοφήστε» αντί να κοιτάξεις τι έκανε λάθος. Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν καταλαβαίνει γιατί έχασε το '19 ούτε γιατί έχασε άλλο ένα 12% σε σχέση με τότε. Με τα «καλά να πάθετε» δεν πρόκειται να πείσει κανένα. Ισα ίσα, κινδυνεύει στο τέλος να βρεθείς πίσω κι από το ΠΑΣΟΚ. Αυτά.
— Corina Vasilopoulou (@CorinaVasilopou) May 23, 2023
Ο Τσοπρας χθες με μηδέν αυτοκριτική επιτέθηκε στα κόμματα της αριστεράς. Σήμερα κάπως το μάζεψε. Επίσης, ένας δημοσιογράφος με δημόσιο βήμα δεν είναι ένας απλός "κομματικές του τουιτερ".
— Corina Vasilopoulou (@CorinaVasilopou) May 23, 2023
Μετά ψάχνονται γιατί έχασαν. Πάντα η Αριστερά είχε λόγο και ήθος. Όχι μικροπρέπεια και κακία. Όταν λοιπόν ασπαζόνται τον αυριανισμό, χάνουν όχι απλώς το δίκιο αλλά και την ηθική τους υπόσταση
— stelios bamiatzis (@sbamiatzis) May 23, 2023
Λόγος και ήθος είναι να λες για βίλα του Τσίπρα, όπως ο Κουτσούμπας. Κάνε μου τη χάρη και να ξέρετε σε ποιους απευθύνεστε πριν κάνετε μαθήματα
— Ευγενία Λουπάκη (@elupaki) May 23, 2023
Κυρια μου, εαν σας λεει κατι ο ορος αυτος, δεν με λενε Κουτσουμπα. Μιλαω εξ ονοματος μου και μονο. Το οποιο μαλλον εσεις δεν κανετε. Μην καθρεφτιζετε λοιπον την ελλειψη αυτοτελειας σας στον αλλον
— stelios bamiatzis (@sbamiatzis) May 23, 2023
Δεν μας ψηφίσατε να πάτε να ψοφήσετε
Η ανανεωτική (τρομάρα της) αριστερά στα καλύτερα της
Όπως ο λεβέντης— Iossif Atsalenios (@IossifA) May 23, 2023
https://twitter.com/Xaris_stiv/status/1661003294255337473
Λίγη σκέψη δεν κάνει κακό μερικές φορές.
Δεν είστε ένα απλό μέλος του Τουίτερ,που και πάλι αυτό για έναν άνθρωπο που δηλώνει αριστερός είναι ντροπή.
Καλά το πάτε για να στείλετε τον Σύριζα στον πάτο.— Intefix (@intefix61) May 23, 2023
Μαλάκα μου έχετε ξεφύγει εντελώς
— 𝕚𝕣𝕖𝕟𝕖_𝕚𝕟_𝕕𝕪𝕤𝕥𝕠𝕡𝕚𝕒🌌🍉 (@scarlet_rini) May 23, 2023
Σοβαρά τώρα; Ο ανθρωπισμός σας πήγε περίπατο γιατί κρίνετε με βάση το εκάστοτε εκλογικό αποτέλεσμα; Κι όχι την ανθρώπινη ανάγκη; Και δεν ντρέπεστε; Αριστεροί της στέπας!
— Frida_Κάλλος 🇵🇸🕊️ (@FridaKalos321) May 23, 2023
2η μέρα από τις εκλογές και σύμφωνα με τους ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ:
-ο λαός είναι ηλίθιος
-μόνο οι ζαιοι είναι έξυπνοι
-οι ΑμΕΑ δεν πρέπει να ψηφίζουν
Συνεχίστε. Το 3% είναι κοντά.— Φαρμακοτsίφτισσα (@PharmaTsif) May 23, 2023
Ποια είναι η εν λόγω κυρία; Δείτε κάποια από τα κατορθώματά της πριν από δύο χρόνια που είχε προκαλέσει σάλο:
Με ανάρτησή της η δημοσιογράφος στην εφημερίδα «Αυγή» και σύζυγος του Θανάση Καρτερού και στο κομματικό ραδιοσταθμό του ΣΥΡΙΖΑ Ευγενίας Λουπάκη, υποτίμησε τους νεκρούς από τις πυρκαγιές στο Μάτι, ίσως επειδή το τραγικό συμβάν έγινε επί ΣΥΡΙΖΑ.
Οι αντιδράσεις στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ήταν πολλές και ορισμένοι ζήτησαν από την κ. Λουπάκη να κατεβάσει την ατυχή ανάρτηση.
Λίγη ώρα αργότερα, μετά τις αντιδράσεις, η Ευγενία Λουπάκη απάντησε, παραδεχόμενη ότι διέγραψε την ανάρτησή της. Ωστόσο, όχι μόνο δεν ζήτησε συγγνώμη για την απαράδεκτη ανάρτησή της, αλλά έκανε επίθεση σε όσους την επέκριναν.
«Βολευτείτε στον καναπέ σας και συνεχίστε το βρισίδι» έγραψε διαμηνύοντας παράλληλα ότι «πιστοποιητικά αριστερής πολιτικής ορθότητας δεν χρειάζομαι ούτε και είστε άξιοι να δώσετε».
Δείτε την νέα ανάρτησή της μετά τις αντιδράσεις:
«Μετά από μια τρίωρη έκτακτη ενημερωτική εκπομπή αρνούμαι να επιστρέψω στην αρένα του φεισμπουκ. Διέγραψα την ανάρτηση περί «πρωτοφανούς τραγωδίας» διότι είμαι σίγουρη ότι έχετε κανει την δέουσα αναπαραγωγή. Βολευτείτε στον καναπέ σας και συνεχίστε το βρισίδι και τις απειλές στο δικό σας τοίχο, όχι στον δικό μου. Πιστοποιητικά αριστερης πολιτικής ορθότητας δεν χρειάζομαι ούτε και είστε άξιοι να δώσετε. Ξέρετε εσείς ποιους και ποιες εννοώ . Οι φίλοι ξέρουν επίσης ότι έλαβα υπόψιν τη γνώμη τους για την διατύπωση. Και ΟΛΟΙ ξέρουν ότι δεν έκανα κανένα συμψηφισμό, αλλά αναφερόμουν στην υπερβολική χρήση του όρου «πρωτοφανής» από τα ΜΜΕ», σημείωσε στην νέα ανάρτησή της.
Με τέτοια μυαλά, όμως, πως θέλουν να κερδίσουν την ψήφο των ελλήνων;