Ένα μαύρο ροτβάιλερ επιτέθηκε σήμερα σε φοιτητή εντός του campus του ΑΠΘ έξω από την παλιά Φιλοσοφική σχολή.
Ήταν 10.30 το πρωί όταν ξαφνικά ο σκύλος που φέρει στο λαιμό ένα κόκκινο λουράκι επιτέθηκε ξαφνικά σε έναν φοιτητή ο οποίος πήγαινε στη σχολή του για μάθημα αρπάζοντας τον από το μπουφάν. Ένας φοιτητής έσπευσε να βοηθήσει τον φοιτητή ο οποίος πάλευε να ξεφύγει από τα σαγόνια του ροτβάιλερ, δεχόμενος και ο ίδιος επίθεση από τον σκύλο που του έσκισε το μπουφάν.