Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε μαθητής λόγω υπερβολικής κατανάλωσης αλκοόλ στη διάρκεια κατάληψης.
Πρόκειται για έναν 16χρονο από την Αμφιλοχία, ο οποίος έχασε τις αισθήσεις του μέσα στο σχολείο του, όπου συμμετείχε στην κατάληψη του ΓΕΛ, και διακομίστηκε υπό την επήρεια μέθης στο νοσοκομείο του Αγρινίου.
Όπως αναφέρει το agrinionews.gr ο πατέρας του νεαρού αναζητήθηκε και -όπως προβλέπεται- συνελήφθη από αστυνομικούς του Τμήματος Αμφιλοχίας με τη δικογραφία σε βάρος του να σχηματίζεται για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο.