Δύσκολες ώρες για τον Δήμαρχο Βύρωνα, Γρηγόρη (Άκη) Κατωπόδη, και τη σύζυγό του, Αντωνία, αφού “έχασαν”, τον έναν, από τους δύο αγαπημένους τους γιους, τον Ντίνο.
Ο Κωνσταντίνος ήταν φοιτητής του ΕΜΠ και μαχητής της ζωής, που δυστυχώς όμως δεν κατάφερε να “βγει” νικητής, από την τελευταία, πιο σκληρή μάχη του με τον καρκίνο. Η εξόδιος ακολουθία έγινε στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου, σήμερα, στις 5.30 το απόγευμα στο Κοιμητήριο του Βύρωνα. Επιθυμία της οικογένειας ήταν, αντί για στεφάνια, να συγκεντρωθούν χρήματα για τη «Φλόγα», τον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια.