Σε γνωστό μπαρ της πλατείας Προσκόπων βρέθηκε χθες το βράδυ ο Γαβριήλ Σακελλαρίδης. Ο πρώην κυβερνητικός εκπρόσωπος, που τόσο κουβέντα έχει γίνει το τελευταίο διάστημα για την προσωπική του ζωή, ήταν μόνος και κάθισε για αρκετή ώρα με δημοσιογράφους που καλύπτουν το ρεπορτάζ του ΣΥΡΙΖΑ. Πάντως αυτό που έκανε εντύπωση ήταν πως λίγα λεπτά πριν είχε αποχωρήσει από το γνωστό στέκι ο Ευκλείδης Τσακαλώτος με τον προϊστάμενο Στρατηγικού Σχεδιασμού του Μαξίμου Θοδωρή Μιχόπουλο. Άλλωστε είναι γνωστές οι σχέσεις Μιχόπουλου και Σακελλαρίδη, που ήταν το δίδυμο της επικοινωνίας του Μαξίμου το πρώτο εξάμηνο της κυβέρνησης Τσίπρα, ενώ ανήκαν στην ομάδα των “53” που επικεφαλής είναι ο υπουργός Οικονομικών Ευκλείδης Τσακαλώτος.