Mετά την παραίτηση της Άννας – Μισέλ Ασημακοπούλου από την Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή ως εκπροσώπου του Απόστολου Τζιτζικώστα έφερε στη θέση της Σάκη Κολλάτο.
Ο πρώην δημοτικός σύμβουλος Αθηναίων ανήκε στο στενό πυρήνα των συνεργατών της Ντόρας Μπακογιάννη από τα χρόνια του δήμου της Αθήνας ενώ και ο αναπληρωτής εκπρόσωπος του περιφερειάρχη στην ΚΕΦΕ, ο Παναγιώτης Γεωργόπουλος ήταν στο πλευρό της πρώην υπουργού Εξωτερικών.
Μάλιστα ο σημερινός υποδιοικητής του Ευαγγελισμού ήταν κεντρικό στέλεχος στο γραφείο της Ντόρας Μπακογιάννη ενώ είχε κομβικό ρόλο στα οργανωτικά όταν η ίδια κατέβαινε για αρχηγός της ΝΔ. Πάντως και τώρα έχει τον ίδιο ρόλο στον Απόστολο Τζιτζικώστα αφού “τρέχει” την Αθήνα.