Το τραπέζι σε όλους τους συντονιστές του ανά νομό κυρίως από τη Βόρεια Ελλάδα, έκανε χθες το βράδυ ο Κυριάκος Μητσοτάκης, στον Πειραιά. Εξάλλου όλη την προηγούμενη εβδομάδα ο νέος πρόεδρος της ΝΔ, είχε συναντήσεις με υποστηρικτές του για να τους ευχαριστήσει, όπως αυτή της Πλάκας στους “Διόσκουρους” που αποκάλυψε το 15minutes.gr.
Στο χθεσινό τραπέζι στον Πειραιά παραβρέθηκαν, μεταξύ άλλων, ο πρώην βουλευτής Γρεβενών Τιμολέων Κοψαχείλης, ο πρόεδρος της ΝΟΔΕ Γρεβενών Θανάσης Σταυρόπουλος, η πρώην γραμματέας Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ηπείρου Βίκυ Ευταξά, το μέλος της Π.Ε. από τη Θεσσαλονίκη Βίκυ Νάκου, ο δημοτικός σύμβουλος Κατερίνης Θωμάς Παπαδημητρίου κ.α. Μαζί με τον Κυριάκο Μητσοτάκη ήταν ο διευθυντής του Μιχάλης Μπεκίρης, ο στενός του συνεργάτης Θανάσης Νέζης, ο Νίκος Κωστόπουλος και ο Νάσος Μπαρλέμπας.