Στους “Διόσκουρους” της Πλάκας βρέθηκε το βράδυ της Τετάρτης ο νέος πρόεδρος της ΝΔ Κυριάκος Μητσοτάκης. Ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης είχε τραπέζι με στελέχη και πολιτικούς φίλους του πατέρα του που τον βοήθησαν στην μάχη της Κυριακής.
Στο τραπέζι μάλιστα έδωσε το παρών ο πολύτιμος φίλος και άγρυπνος φρουρός του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη, Μανούσος Γρυλλάκης που συμμετείχε στη διοργάνωση της βραδιάς.
Πάντως από τη Δευτέρα ο Κυριάκος Μητσοτάκης πέρα από συσκέψεις και επαφές είναι με ένα τηλέφωνο στο χέρι και ευχαριστεί προσωπικά όσους τον ψήφισαν ενώ και τα προηγούμενα βραδιά έδωσε το παρών σε αντίστοιχα τραπέζια.