Σε εξέλιξη βρίσκονται έρευνες της Πυροσβεστικής και δυνάμεων της ΕΜΑΚ για τον εντοπισμό ενός 61χρονου οδηγού, ο οποίος παρασύρθηκε με το αυτοκίνητό του από χείμαρρο στο χωριό Εμπρόσνερο του δήμου Αποκορώνου Χανίων.
Οπως έγινε γνωστό, το αγροτικό όχημά του εντοπίστηκε λίγο μετά τις 2 το μεσημέρι, ωστόσο ο ίδιος εξακολουθεί να αγνοείται.
Ο ποταμός στις Βρύσες Αποκορώνου Χανίων είχε φουσκώσει καθώς τις τελευταίες ώρες έχει δεχθεί τεράστιους όγκους νερού, μετά την συνεχόμενη βροχόπτωση.
Σύμφωνα με πληροφορίες της Πυροσβεστικής, η υπηρεσία έλαβε κλήση για το περιστατικό στις 13:05 και στο σημείο έσπευσαν πέντε οχήματα και συνολικά 12 άνδρες, μαζί με τις δυνάμεις της ΕΜΑΚ.
Στις έρευνες συμμετέχουν άνδρες της Αστυνομίας και κάτοικοι της περιοχής, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ.
Σύμφωνα με τον δήμαρχο Αποκοκρώνου, Χαράλαμπο Κουκιανάκη, ο αγνοούμενος κινείτο με το αυτοκίνητό του σε αγροτικό δρόμο κοντά σε χείμαρρο που διέρχεται από το σημείο.